Jenny ja Antti Wihurin rahaston kokoelmaa esittelevä näyttely Kompassissa pohjoinen jäljittää yhteyksiä pohjoisen ja etelän välillä. Näyttelyssä käsitellyt teemat – maisema, pohjoinen luonto sekä erilaiset maantieteelliset ja kulttuuriset risteykset – muistuttavat siitä, miten navigoimme jatkuvan muutoksen keskellä.
Aleksi Myllykoski (RinneRadio), Veli-Matti O Äijälä (Terveet kädet) ja Nemat Battah ovat kollaboroineet upean ääniteoksen ja nyt visuaalisen taiteen expertti Random Doctor/Rajatonvimma on luonut sille videon, jossa materiaalina on käytetty mm. Palestiina-mielenosoitusten kuvaa viime vuosilta Suomesta.
Empath vyöryttää eklektistä teknoa viisi biisiä, joissa vaikutteita eri genreistä. Australialaisen Elektraxin ala-lafka Hypnotic Room otti ja julkaisi.