Avain: Left Hand Path

The Record of My Life #8: Entombed – Left Hand Path

Tämän kertaisen The Record Of My Life -sarjan  artikkelin on kirjoittanut ruskolainen levynkeräilijä ja musiikkiaddikti Jarno Koskinen, joka omaa metallibänditaustan ja on aiemmin toiminut kirjoittajana muun muassa Sue lehdessä.
spot_img

Suositut

MRiver vie kuulijan Berliinin klubiöihin – uusi single vaihtaa melodiat sykkeeseen

Turkulainen MRiver, eli säveltäjä Mika Virta, suuntaa uudella julkaisullaan...

Turun ensimmäinen Afrocruise 17.7.

Turku saa tänä kesänä uuden musiikki- ja kulttuuritapahtuman, kun kaupungin ensimmäinen Afro Cruise risteilee Turun saaristossa perjantaina 17.7.

Silkinpehmee puhuu suunsa puhtaaksi: ”Mullahan on täysin avautunu tulvaportit nyt, kirjotan koko ajan versejä ja ideoita.”

Haastattelin todellista Suomiräpin pioneeria, Antti Keskistä eli Silkinpehmeetä uuden Kerrostalon Antti-eepeen julkaisusta ja elämästä.

Audiovisuaalista hurmosta

System of a Down ja Queens of the Stone...

Boards of Canada – Inferno (Warp 2026)

Vuoden odotetuin elektronisen musiikin albumi on pakko olla tämä Mike Sandisonin ja Marcus Eoinin bändin uusin kokonaisuus.