Pitkäaikaiset ystävät kuvataiteilija Kaija Rosma ja tietokirjailija Pirkko Vekkeli kirjoittavat Kustantajan kuuulumisia -blogissa matkastaan Euroopan halki Italiaan koiriensa kanssa.
Ihastuttavassa lastenkirjassa kaksi ystävystä lähtevät matkalle Italiaan. Seikkailu on täynnä erilaisia sattumuksia ja samalla opitaan paljon Euroopan kaupungeista.
Reginaldin tuotantoa on arvioitu tällä palstalla useammankin kerran ja jälleen kerran iloitsen tämän monipuolisen tuottajan uudesta materiaalista. 002 on Berliinissä asuvan suomalaisen artistin oman lafkan toinen julkaisu, kyseessä on EP missä yhden originaalin kyljessä kolme remixiä.
Tervetuloa hämärän rajamaille. Janne Särkelän ambient/neoklassinen/drone-projekti Sarana tekee minimalismia vakaalla näkemyksellä, kyseessä on artistin seitsemäs julkaisu.