Avain: Tampereen Työväen Teatteri

School of Rock Suomeen 2024! Lasten haku käynnistyy 26.11.2022

Andrew Lloyd Webberin musikaalikomedia School of Rock saapuu Suomeen. Ensi-ilta on syksyllä 2024 Tampereen Työväen Teatterin Suurella näyttämöllä. Rockmusikaali antaa jälleen lapsille mahdollisuuden loistaa näyttämöllä yhdessä ammattinäyttelijöiden kanssa.

Teija Auvisen ja Auvo Vihron tähdittämä Tuolit on komedia täynnä kielellistä ilotulitusta

Tampereen Työväen Teatterin Kellariteatterissa saa perjantaina 30.9. ensi-iltansa 1900-luvun merkittävimpiin näytelmäkirjailijoihin kuuluvan Eugène Ionescon Tuolit.
spot_img

Suositut

The Record of My Life #71: Rocky IV Soundtrack

Turkka Vuorinen, muusikko Aavakaiku ja Suhinakollektiivi-yhtyeistä, avautui meille elämänsä levystä.

Indietulokas Kamelerontti julkaisee uuden singlen – ”Tää on parempi kuin Hong Kong”

Tänä vuonna debytoinut artistitulokas Kamelerontti julkaisee tänään uuden singlen...

Turkulainen rockpartio kiristää ruuvia – uusi single tarjoaa entistä raskaampaa ja raaempaa sointia

Turkulainen metallista rockia ja punkia yhdistelevä DeadCityMonkeys on julkaissut...

Eric Cloutier – My Friend the Abyss (Palinoia 2026)

Cloutierin uusin levy on miehen kertomus matkasta pahan masennuksen ja merkityksettömyyden ansasta. Albumillinen teknon eri sävyjä on monipuolinen ja taidokas seikkailu, joka toimii sekä klubilla että kuulokkeissa.

Eetterin viikon suositukset

Nyt lautasella Shinichi Atobe, Dave Angel, Carnao Beats, BLACK GIRL/WHITE GIRL ja mary in the junkyard.