Avain: Eddie & The Hot Rods

EDDIE & THE HOT RODS: It Feels Like Christmas/THE VAPORS: Hey Baby…It’s Christmas (live) (Hiljaiset Levyt HIKS-091) 7″ 11/2024

Hiljaisten Levyjen joulusingle, jossa bändit esittävät aiemmin vain diginä saatavissa olevaa tuotantoaan. Eddien biisi ilmestyi alunperin jo 2015, mutta silloin vain CDr-singlenä ja Punk Rock Christmas -kokoelmalla. Tämä versio on remasteroitu syksyllä 2022, jolloin se julkaistiin siis diginä ja siihen tehtiin myös video.

EDDIE & THE HOT RODS: Why Should I Care / A Million Miles Away (Hiljaiset Levyt HIKS-086) 7″ 2023

Eddie & co on tehnyt toisen sinkkunsa Hiljaisille Levyille. A-puoli on loistava, alunperin Pete The Meat & The Boysin biisi, joka on alunperin sen toimesta levytetty jo 1978, mutta julkaistiin vasta kuluvalla vuosituhannella.

EDDIE & THE HOT RODS: Guardians Of The Legacy (Outro Records OUTRO 043) LP 2023

The Hot Rods on tehnyt ekan pitkäsoittonsa ilman 2019 kuollutta solistiaan Barrie Mastersia. Nykyäänhän laulun hoitaa ex-basisti Ian "Dipster" Dean. Ja hyvin hoitaakin. Viime vuonna Hiljaiset Levyt julkaisi yhtyeen singlen, joka on tämän levyn nimibiisi ja yhdessä B-puolen Secret Smilen kanssa biisit ovat parasta Hot Rodsia vuosikymmeniin.

EDDIE & THE HOT RODS: Guardians of the legacy/Secret smile (demo) (Hiljaiset Levyt HIKS-082) 2022

Sanoisin näin, että perinteen jatkajat ovat erittäin hyvällä asialla ja tämän perusteella Rods voi nousta pitkästä aikaa ties minne.
spot_img

Suositut

Esittelyssä: Rollin Bee – Uusi Rock-ääni Pohjois-Savosta debytoi singlellä ”Sweet Sweet Sound of Rock’n’roll”

Rollin Bee, pääosin pohjoissavolainen englanninkielinen rock-bändi, on valmiina valloittamaan...

MAMA featuring Antonella – Apex Predators (2025)

Albumi, joka kuulostaa siltä kuin olisi nauhoitettu 70-luvulla manifestoi Patti Smithin, Robert Plantin ja aikalaisten sähköistä folk-bluesia.

Viikon Kovin Biisi: VKB 17/25

Nämä kilpailijat kisaavat Viikon Kovimman Biisin tittelistä. Katso yksityiskohdat tästä.

The Record Of My Life #52: EMPEROR – Anthems to the Welkin at Dusk

Tällä kertaa The Record of My Life -osiossa vierailee...

Lämpimän keskikaljan ja punkrockin liitto: Grillijono K.O:n ”Kiva kesäkaupunki” ulkona

Turborockyhtye Grillijono K.O. on aloittanut vuoden 2026 alussa julkaistavan kolmannen albuminsa työstämisen....